Jak zapisywać ulubione wtyczki i motywy w WordPressie?

Istnieje wiele narzędzi do zapisywania / katalogowania ulubionych linków. Najprostsze to oczywiście menu Ulubionych zakładek w przeglądarce, ale także oddzielne serwisy jak np. Pocket czy Evernote. Mówi się, że jeśli coś jest skuteczne i działa to nie trzeba tego zmieniać. Ale co, jeśli może być po prostu lepiej i zapisywanie ulubionych wtyczek i motywów w WordPressie da nam dodatkowe korzyści?

Jeśli chodzi o kolekcjonowanie powyższych, to moim zdaniem istnieje jeden słuszny sposób… I nie, nie jest to oczywiście trzymanie całego zbioru na serwerze (nie polecane z kilku względów). ;-) Metoda ta bazuje na posiadaniu konta w serwisie WordPress.org z którego pobieramy wtyczki i motywy – czy to wchodząc bezpośrednio przez stronę, czy też z poziomu samego Kokpitu. Zdecydowanie upraszcza to późniejszą ich instalację, zwłaszcza jeśli pod swoimi skrzydłami mamy więcej stron.

WordPress.org – zakładanie konta

Menu rejestracji i logowania widoczne jest na wybranych podstronach WordPress.org. Nie widać go na stronie głównej, ale na podstronach z wtyczkami i motywami już jest.

Repozytorium WordPress.org - Zakładka Motywy
Repozytorium WordPress.org – Zakładka Motywy
Repozytorium WordPress.org - Zakładka Wtyczki
Repozytorium WordPress.org – Zakładka Wtyczki

Dodawanie do ulubionych i wykorzystanie w praktyce

Posiadając konto możemy dodawać wtyczki i motywy do ulubionych klikając w „serduszko” na głównej stronie danego dodatku. Widoczne są one w naszym indywidualnym profilu, ale listę tę możemy też importować z poziomu Kokpitu. Po wybraniu „Dodaj motywy” / „Dodaj wtyczki”, przechodzimy do zakładki Ulubione i podajemy naszą (lub znajomego) nazwę użytkownika. Najfajniejsze jest to, że ostatnio wyszukiwane ulubione są zapisywane, więc nie trzeba ich wprowadzać za każdym razem!

Zdecydowanie polecam to rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mamy kilka stron pod opieką i lubimy korzystać ze sprawdzonych już komponentów.

WordPress.org - Dodawanie do ulubionych
WordPress.org – Dodawanie do ulubionych
WordPress.org - Profil użytkownika, ulubione
WordPress.org – Profil użytkownika, ulubione
Kokpit WP - Instalacja ulubionych motywów
Kokpit WP – Instalacja ulubionych motywów
Kokpit WP - Instalacja ulubionych wtyczek

Podsumowanie

Ograniczenie jest w sumie jedno i oczywiste – do takiej kolekcji dodamy jedynie wtyczki i motywy dostępne w oficjalnym repozytorium WordPressa. Wszelkie dodatki pobierane z innych stron musimy zapisać sobie w tradycyjny i najlepszy dla nas sposób.

1 komentarz do “Jak zapisywać ulubione wtyczki i motywy w WordPressie?”

Możliwość komentowania została wyłączona.