Fizyczna klawiatura do tabletu – dobry zakup na AliExpress?

Już chyba przyzwyczailiśmy się do widoku tabletów na każdym kroku. Nie są to urządzenia tylko do rozrywki – wykorzystujemy je też służbowo, zwłaszcza w podróżach, ze względu na swoją mobilność. Jeśli tak jak ja z tabletu korzystasz nie tylko do przeglądania treści w Internecie, oglądania wideo czy grania, ale również do pracy z jakimikolwiek dokumentami i tekstami, to powinien Cię ten wpis zainteresować…

Jak już kiedyś wspominałam na blogu do mojej dyspozycji mam Sony Xperia Tablet Z. Mimo upływu lat od jego premiery, nadal jestem z niego zadowolona. Mam zainstalowanych sporo aplikacji, a tablet cały czas chodzi bardzo płynnie. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że do pełni szczęścia przydałaby mi się jeszcze fizyczna klawiatura… Swego czasu posiadałam nieoryginalną klawiaturą wbudowaną w etui. Niestety tablet stał się przez nie bardzo toporny, a sama klawiatura, mimo sporadycznego korzystania, dość szybko przestała prawidłowo działać.

Mimo, że klawiatura przydaje mi się „od czasu do czasu”, to jednak chwilami jest po prostu niezastąpiona. I tu pojawia się mój kolejny godny polecenia zakup z AliExpress. Czemu kolejny? Jeśli szycie to również Twoje hobby, to w dziale poświęconym DIY umieściłam opis zestawu stopek z tego serwisu.

Klawiatura B.O.W.

Klawiatura, którą zamówiłam sprawia wrażenie metalowej (tudzież innego trwałego tworzywa – nie sądzę by był to plastik), miejscami jest gumowana – jak na swoje małe gabaryty wygląda solidnie. Nie „gibie” się w trakcie pisania. Na zdjęciach prezentuję ją razem z wspomnianym tabletem (przekątna 10″) i 5,5″ smartfonem ASUS. Dodatkowo jej obudowa pełni również rolę podstawki.

Z minusów: paruje się jednocześnie tylko z jednym urządzeniem, więc przy korzystaniu na zmianę trzeba ponownie parować sprzęty.

Cena: 34,99 $ (wyszło 124,04 zł)
Dostępna w kolorach: złotym, srebrnym i różowym
Link: http://s.aliexpress.com/BbAVfIvi

Klawiatura B.O.W.

Klawiatura sprzętowa i polskie znaki

By cieszyć się w pełni z fizycznej klawiatury, to przyda nam się obsługa polskich znaków. Aplikacji do ich obsługi przetestowałam kilka i najlepsza moim zdaniem to External Keyboard Helper Pro. Ukrywa ona rónież wirtualną klawiaturę na ekranie, podczas korzystania z tej fizycznej.
Do pobrania jest również External Keyboard Helper Demo, więc zawsze przed zakupem można przetestować.