Godne polecenia Aplikacje Android – TV i Video

W dzisiejszym zestawieniu przedstawię aplikacje związane z odtwarzaniem video, czyli min. pokażę na jakim programie oglądam filmy z napisami, przedstawię najpopularniejsze stacje telewizyjne w wersji on-line, jak również dwa serwisy z filmikami użytkowników Internetu. W moim spisie nie zabraknie również miejsca dla innych aplikacji powiązanych z tematem wideo, ale niekoniecznie tylko z jego odtwarzaniem.

Aplikacje Android – Video

Filmweb (niedostępny już w formie aplikacji na rzecz wersji mobilnej strony)

Filmweb.pl to strona znana każdemu kinomaniakowi. Można na niej przeczytać oficjalne zapowiedzi filmów, a także recenzję innych użytkowników serwisu, obejrzeć trailery, czy przejrzeć repertuar kin. Aplikacja mobilna daje dostęp do większości serwisu dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej.

MX Player Pro

Chyba najlepszy odtwarzacz filmów na Androida. Obsługuje dużo kodeków – dodatkowe można doinstalować, a także pozwala wyświetlać napisy zapisane w oddzielnym pliku tekstowym (wiele obsługiwanych formatów). Dostępna jest również wersja bezpłatna z reklamami.

NapiDroid

NapiDroid to Androidowa aplikacja od NapiProject, dzięki której ściągniemy idealnie dopasowane napisy do naszej wersji filmu – można powiedzieć, że jest to dopełnienie opisywanego przed chwilą MX Playera. Działa równie dobrze jak wersja na Windowsa.

Napidroid - oficjalny klient NapiProjekt dla systemu Android

Program TV

Kieszonkowy program telewizyjny. Nie kupuję gazet z programem, ponieważ telewizji za wiele nie oglądam (mam podstawowe kanały naziemnej telewizji cyfrowej – wolę Internet…). Mam swoje ulubione programy, a ta aplikacja pozwala ustawić do nich przypomnienie. Przy obecnej telewizji cyfrowej i programem TV dostępnym w telewizorze, program od Wirtualnej Polski na moje potrzeby jest wystarczający. :)

YouTube i Vimeo

Dwa kolejne programy na mojej liście to po prostu oficjalne aplikacje do obsługi dwóch popularnych serwisów z materiałami wideo, dodawanymi przez innych użytkowników Internetu. YouTube bardzo lubię za wygodne przeglądanie subskrypcji, czyli nowości z kanałów przeze mnie dodanych do ulubionych, no i oczywiście za samych twórców! :) Z tego co zauważyłam w Vimeo można znaleźć dużo ciekawych, „ambitnych” filmów (między innymi dużo animacji po-klatkowych), ale i tak to YouTube jest największą skarbnicą różności wszelakich

Aplikacje Android – TV on-line:

IPLA

ipla skupia się na materiałach grupy Polsat (w tym również TV 4). Część opcji jest niestety dostępna dopiero za opłatą, jak np. oglądanie TV Online. Aplikacja umożliwia oglądanie archiwum popularnych programów telewizyjnych, seriali, serwisów informacyjnych, a nawet teledysków czy koncertów. Co ciekawe aplikacja pozawala na zapisanie materiałów do pamięci karty SD, by móc je później obejrzeć off-line w miejscu bez dostępu do Internetu.

Player

Można powiedzieć, że jest to bliźniacza aplikacja do wspomnianej IPLA, ale oferująca materiały grupy TVN. Aplikacja niestety nie umożliwia zapisywania programów w pamięci, by móc je oglądać bez połączenia internetowego, oferuje natomiast zalogowanemu użytkownikowi dokończenie oglądania w późniejszym terminie (zapamiętuje czas zatrzymania). Za korzystanie z aplikacji nie jest pobierana żadna opłata.

WP Pilot

Kolejna aplikacja do oglądania telewizji on-line (nie mylić z na żywo), tym razem możemy oglądać najpopularniejsze seriale, filmy dokumentalne oraz programy publicystyczne, podróżnicze, kulinarne i dla dzieci, a także aktualności ze świata, kraju czy wybranego regionu Polski oraz dostęp do informacji o wydarzeniach sportowych, wiadomości biznesowych, kulturalnych i rozrywkowych – wszystko to oczywiście z zasobów telewizji TVP.

Aplikacje Android – edycja VIDEO:

AndroVid Video Editor Video

AndroVid oferuje między innymi: przycinanie, dzielenie, łączenie plików wideo czy nadawanie im różnych efektów wizualnych. Możemy również wyciąć pojedyncze klatki z filmów (screenshot), czy przekonwertować materiał do wielu formatów audio (wyciągnąć sam dźwięk z klipu) i wideo. Wersja bezpłatna to AndroVid Trymer Wideo, ale nie została ona przetestowana przeze mnie, więc nie będę się wypowiadać o jej działaniu.

Możesz mieć wpływ na to, jaki post z serii pojawi się jako kolejny.

Zapraszam do oddania głosu w ankiecie:

Najbardziej interesują mnie aplikacje na Androida z kategorii (max. 3 odpowiedzi):

Audio (odtwarzanie muzyki, edycja tagów) (3%, 1 Głosów)

Foto (obróbka fotografii, dostęp do serwisów on-line) (9%, 3 Głosów)

Transport (komunikacja miejska, mapniki, nawigacje) (15%, 5 Głosów)

Serwisy internetowe (15%, 5 Głosów)

Hobby (sport, geocaching i nie tylko) (12%, 4 Głosów)

Zakupy (aplikacje do popularnych serwisów, wirtualne portfele) (6%, 2 Głosów)

System (zarządzanie i wygląd) oraz obsługa plików (18%, 6 Głosów)

Inne - nie pasujące do kategorii wyżej... :) (9%, 3 Głosów)

Gry - czyli "czasoumilacze", a raczej zabijacze czasu (12%, 4 Głosów)

Oddano głosów: 13

Loading ... Loading ...

2 komentarze do “Godne polecenia Aplikacje Android – TV i Video”

  1. Największą wadą tych wszystkich programów jest prądożerność (pisząc ściślej, potrzebna duża moc procka na przetwarzanie poleceń). Aczkolwiek bez MX Player, NapiDroid czy YT nie wyobrażam sobie oglądania seriali z napisami czy filmów na YT ;-)

    • Ja już się przyzwyczaiłam do podłączania telefonu co wieczór do ładowania – ja intensywnie go wykorzystuję, po to w końcu został stworzony…
      Nie rozumiem za to kupowania smartfona i nie wykorzystywania jego możliwości ponieważ „bateria padnie” – na kempingu w namiocie, gdzie mogą być problemy z ładowaniem rozumiem (na to też jest mały ratunek – powerbank, który polecałeś u siebie i który zakupiłam po tej recenzji), ale takie cyrki w mieście są po prostu śmieszne… :)

Możliwość komentowania została wyłączona.