Najlepsze aplikacje do poruszania się po mieście i nawigacji – zestawienie godnych polecenia aplikacji

Przyszedł czas na kolejne zestawienie godnych polecenia aplikacji. Tym razem przedstawię te, które ułatwiają mi poruszanie się w terenie – tym bardziej i mniej znanym… Będzie coś dla „mieszczucha”, który musi odnaleźć się w miejskiej dżungli, jak i dla odkrywcy „nowych lądów”… :-)

Poruszanie się po mieście:

Veturilo

Moja obowiązkowa aplikacja w tej kategorii. Sezon rozpoczęty, wiosna w pełni, więc każdy, kto korzysta z rowerów miejskich Veturilo, powinien znać te pozycję… Wypożyczymy dzięki niej rower zapięty linką jak i wpięty w elektrozamek. Oprócz tego sprawdzimy, ile rowerów jest dostępnych w konkretnej stacji, skontrolujemy stan (ilość) wypożyczonych rowerów na naszym koncie (jednocześnie możemy wypożyczyć do 4 rowerów), a zapominalscy przypomną sobie kod do linki.

jakdojade.pl

W zimie z roweru przesiadam się w komunikację miejską i tu świetnie sprawdza się jakdojade.pl – zarówno aplikacja, jak i strona internetowa. Polecam subskrypcję – nie obciąża jakoś bardzo portfela (6,99 PLN na rok), a w zamian otrzymujemy aktywne widgety na ekran główny, dzięki którym szybko sprawdzimy za ile minut odjeżdża kolejny autobus / tramwaj.

jakdojade.pl - widgety

Mapy i nawigacje:

Locus Map Pro

Mapnik w telefonie, którego mam już od bardzo dawna, kosztował mnie wtedy grosze… Teraz trzeba za niego zapłacić ok. 30,- PLN, ale można również zainstalować wersję bezpłatną. Aplikacja obsługuje zarówno mapy on-line, jak i oferuje możliwość zapisania fragmentów map do pamięci urządzenia (lub na kartę SD), by móc skorzystać z nich nawet bez dostępu do sieci. Do Locusa znajdziemy bardzo dużo dodatków rozszerzających jego funkcjonalność.

Szerzej o Locusie pisał na swoim blogu Bobiko – zapalony rowerzysta i geocacher (?)

Sygic GPS Navigation & Maps

To już nawigacja GPS w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Mam ją już od bardzo dawna – nie było wtedy w Polsce praktycznie innych nawigacji na Androida, które by oferowały nawigowanie bez korzystania z pakietu danych w telefonie (na czym mi zależało) i które by były przyjazne dla użytkownika… Teraz rynek oferuje nam szeroki wybór, ale i tak Sygic ma dla mnie jedną podstawową zaletę w stosunku do innych nawigacji (tych u nas najpopularniejszych): płacisz raz, a nawigacje dostajesz dożywotnio – łącznie z aktualizacjami do kolejnych wersji – zarówno programu, jak i samych map! W razie zmiany telefonu możemy przenieść licencję, więc nic innego nie pozostaje, tylko korzystać!

Sygic GPS Navigation for Android & iOS

Yanosik

Pisząc w skrócie to jest „Janosik naszych czasów”, jak sugeruje zresztą nazwa aplikacji. Więcej na pewno wyjaśni określenie: mobilny anty-radar. Jest to następca znanego kierowcom CB Radia, choć na pewno jeszcze nie tak popularny, jak swój pierwowzór. Z Yanosikiem miśki nie są takie straszne :] , ale wiadomo, że siłą takiej aplikacji jest jej społeczność i jej aktywność, więc warto polecać ją znajomym…

YANOSIK - ASYSTENT KIEROWCY

Google Street View

Street View to dodatek do Map Google – obowiązkowo do zainstalowania, jeśli cenisz sobie dostęp do ich satelitarnej wersji! Można powiedzieć, że wspomniałam o nim dla czystej formalności… :)

Możesz mieć wpływ na to, jaki post z serii pojawi się jako kolejny.

Zapraszam do oddania głosu w ankiecie:

Najbardziej interesują mnie aplikacje na Androida z kategorii (max. 3 odpowiedzi):

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

4 komentarze do “Najlepsze aplikacje do poruszania się po mieście i nawigacji – zestawienie godnych polecenia aplikacji”

Możliwość komentowania została wyłączona.