Jak zrobić zrzut ekranu w Androidzie? Trzy proste sposoby.

Screenshot Android, czyli będzie bardzo krótko i na temat.
Wykonać zrzut ekranu w Androidzie można w zasadzie na trzy sposoby:

 • za pomocą aplikacji w komputerze, przy podłączeniu telefonu przez kabel USB (opisy na różnych forach, a rozwiązanie mniej wygodne),
 • za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie,
 • niektórzy producenci udostępniają skróty klawiaturowe do tego celu (np. Samsung Galaxy S II: przycisk Home + blokada ekranu (przycisk zasilania) naciśnięte jednocześnie, czy Nexus 7: blokada ekranu (patrz wyżej) + Vol –, również jednocześnie).

Jeśli chodzi o punkt drugi, to niestety większość aplikacji dostępnych w Android Markecie wymaga tzw. roota, by taka aplikacja działała. Trzeba trochę ingerować w system w telefonie, czego ja osobiście nie chciałam robić i na szczęście obyło się bez tego.

Przez przypadek znalazłam na jednym forum link do aplikacji No Root Screenshot It i faktycznie działa! Aplikacja jest płatna, ale za to chroni nas przed nabyciem kolejnych siwych włosów na głowie, które mogłyby pojawić się w przypadku rootowania… :)

7 komentarzy do “Jak zrobić zrzut ekranu w Androidzie? Trzy proste sposoby.”

  • We wpisie jest zaznaczone, że niektórzy producenci udostępniają odpowiednie skróty klawiaturowe… nie wiem czy są one dostępne w każdym telefonie, warto je wypróbować.
   Przez prawie 2 lata posiadania HTC Desire Z nie miałam nawet o ich istnieniu pojęcia…

  • Dziwne, bo poprawiałam ok. 11-ej, kiedy mi kolega na Google+ napisał również o skrótach, właśnie z przykładami…
   Później co prawda, będąc poza zasięgiem komputera zauważyłam, że wpis opublikował się z datą szkicu i przestawiałam to z poziomu telefonu i widocznie wtedy przywrócił wersję sprzed paru godzin…

   Za zamieszanie bardzo Cię przepraszam.

Możliwość komentowania została wyłączona.