Jak zrobić przekierowanie 301 w WordPress z pomocą wtyczki Redirection

Ostatnio postanowiłam trochę zgłębić tajniki pozycjonowania i całego tego magicznego SEO. Pomaga mi w tym jedna wspaniała wtyczka, ale dziś nie o niej… W związku z paroma zmianami w już istniejących wpisach zmuszona byłam zmienić ich adresy URL. Oczywiście, jeśli robi się coś takiego, trzeba być świadomym, jakie są tego konsekwencje… W Internecie są już zapewne jakieś linki do naszych wpisów (chociażby sami reklamujemy się w różnych serwisach społecznościowych) i po zmianie adresów na naszej stronie będą one prowadzić donikąd, a nie o to nam przecież chodzi. Z pomocą przychodzi tzw. przekierowanie 301 (moved permanently – na stałe), które skieruje klikającego w odpowiednie miejsce. W WordPess’ie można użyć do tego odpowiedniej wtyczki…

Przekierowanie 301 – wtyczka Redirection

Słowo redirection w języku angielskim oznacza właśnie przekierowanie.

Instalacja i uruchomienie wtyczki:

W celu zainstalowania nowej wtyczki z poziomu Panelu Administracyjnego wchodzimy w zakładkę Wtyczki > Dodaj nową i wyszukujemy potrzebną wtyczkę.

Wyszukiwanie wtyczki Redirection

Następnie instalujemy ją, w moim przypadku jest na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania…

Instalacja wtyczki Redirection

i włączamy.

Włączanie wtyczki Redirection

Konfiguracja wtyczki:

Dostęp do tej konkretnej wtyczki mamy z poziomu Narzędzia > Przekierowanie

Dostęp do wtyczki Redirection

Przekierowanie 301 jest naprawdę dziecinnie proste:

Konfiguracja wtyczki Redirection - przekierowanie 301

Wtyczka posiada również mechanizm wykrywania zmian w adresach naszych treści, więc powinna od momentu włączenia sama wychwytywać kolejne zmiany.

Jak widać zrobienie przekierowania nie jest czynnością trudną, a naprawdę warto!

Zmienialiście kiedyś strukturę odnośników na swoim blogu? Pamiętaliście wtedy o przekierowaniu wpisów, czy ten temat był dla Was obcy? A może po prostu zapomnieliście o cennych linkach istniejących już w sieci i teraz to nadrobicie? ;)

6 komentarzy do “Jak zrobić przekierowanie 301 w WordPress z pomocą wtyczki Redirection”

  1. Ta wtyczka jest świetna ale ma jedną poważną wadę – zlicza kliknięcia, przez co nawet gdy tego nie potrzebuje to i tak ryje w bazie. Co do zmiany permalinks to lepiej skorzystać z tego SEO Redirect 301s.

Możliwość komentowania została wyłączona.